Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej

IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej

09.11.2020

Z wielką radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Łukasz Śmiałkowski z klasy 2B zajął I miejsce w IV edycji ogólnopolskiego konkursu "W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów". Głównym organizatorem konkursu było Muzeum "Pod Zegarem" przy ulicy Uniwersyteckiej w Lublinie. Honorowy patronat nad konkursem objęli: prof. Wanda Półtawska, była więźniarka obozu KL Ravensbrück; Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski; Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk; Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk. W tym roku, wyjątkowo – z powodu pandemii – konkurs miał tylko jeden etap i odbył się w formie zdalnej. Zadaniem uczestników było nagranie swojej interpretacji wiersza Grażyny Chrostowskiej i fragmentu prozy wojennej. Nagrodą specjalną dla naszego ucznia jest wyjazd do Miejsca Pamięci KL Ravensbrück. Sukces Łukasza jest szczególnie dla nas miły, gdyż trzeci raz z rzędu w tym ogólnopolskim konkursie wygrywa uczeń naszej szkoły. Opiekunem ucznia był pan Dariusz Szumski. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

powrót do listy