Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
GIMNAZJUM NR 24 Z JĘZYKIEM NAUCZANIA FRANCUSKIM
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

30.11.2017


"Szlachetna Paczka" to najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości! Zajmuje się ona przede wszystkim mądrą pomocą, która ma zainspirować do działania i samodzielnego życia. Nasza szkoła ponownie chce włączyć się w ten projekt. Wybraliśmy już rodzinę i teraz pragniemy zrobić jej paczkę marzeń! Pan Jacek i jego żona Renata tworzą wraz z córkami Anną i Aleksandrą pogodną czteroosobową rodzinę. Ich losy potoczyły się w sposób nie za ciekawy i teraz potrzebują naszej pomocy! Najważniejszą potrzebą rodziny jest żywność, której często brakuje, a odciążyłaby w znaczący sposób budżet rodziny. Potrzebny również jest komplet garnków, ponieważ obecnie rodzina posiada dwa stare garnki i jedną patelnię. Niezbędne będą także poduszki, gdyż teraz rodzina śpi na poduszkach wypełnionych starymi szmatami. To tylko niektóre z potrzeb rodziny, bo jest ich znacznie więcej! Postarajmy się wspólnie zebrać artykuły, które zostały podzielone między klasami do przyszłego poniedziałku, a także włączmy się w akcję "Ciasta", która odbędzie się 4 grudnia na terenie naszej szkoły. Każdy z Was będzie mógł zabrać sobie coś słodkiego i zostawić dobrowolną kwotę. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na potrzeby i szczególne upominki dla rodziny. Pamiętajmy, że warto pomagać! Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

powrót do listy