Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
GIMNAZJUM NR 24 Z JĘZYKIEM NAUCZANIA FRANCUSKIM
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

Pamiętamy o zmarłych

Pamiętamy o zmarłych

31.10.2018


Uczniowie naszej szkoły wraz z delegacją województwa we wtorek 30 października złożyli wieńce i znicze na grobach zasłużonych osób dla naszego miasta i kraju oraz w miejscach pamięci na cmentarzu przy ulicy Sienkiewicza. W uroczystości wzięli udział Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek razem z sekretarzem województwa śląskiego Krzysztofem Dzierwą oraz wiceprezydentem Katowic Mariuszem Skibą. Na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Męczeństwa Więźniów Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych, jak również pod tablicami upamiętniającymi Henryka Sławika oraz Polaków zamordowanych na Kresach Wschodnich w latach 1939-1947 przez Armię Czerwoną, hitlerowców, OUN-UPA i NKWD. Zapalone zostały również znicze na grobach: wybitnego polskiego kompozytora Henryka Michała Góreckiego, pisarza Stanisława Ligonia, uczestnika powstań śląskich Arki Bożka, znakomitego kompozytora Wojciecha Kilara, wicemarszałka Senatu RP Krystyny Bochenek oraz obrońców Katowic z 1939 r. Dzień później Dyrektor szkoły wraz z ks. Kocimą i klasą 1a zapalili znicze na grobach Nauczycieli naszej szkoły pochowanych na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza.

powrót do listy