Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

Projekt Website for the Exchange of Bilingual Schools

Projekt Website for the Exchange of Bilingual Schools

26.11.2019

W poniedziałek (18 listopada) o godzinie 9 goście z Holandii, Niemiec i Hiszpanii zostali uroczyście przywitani przez dyrekcję oraz nauczycieli naszej szkoły. Następnie wraz z nimi wzięliśmy udział w licznych zabawach grupowych, mających na celu zintegrowanie się uczniów z różnych krajów. Przygotowane dla nas zabawy to m.in. próba grupowego odwrócenia koca, wyścigi z piłką, memory oraz napełnianie naczynia wodą na czas. Po zakończonej integracji nasi goście wraz ze swoimi korespondentami udali się na wycieczkę do Ustronia, do Parku Leśnych Niespodzianek, gdzie mieli możliwość karmienia zwierząt i obejrzenia pokazu lotu ptaków. Po powrocie udaliśmy się do domu, aby odpocząć po podróży. We wtorek o godzinie 10 dotarliśmy do Muzeum Śląskiego, w którym mieliśmy za zadanie odpowiedzieć na pytania przygotowane przez naszych nauczycieli. Karty pracy w języku angielskim, które rozwiązywaliśmy wraz z naszymi gośćmi przybliżyły nam tradycję naszego regionu. Na wykonanie całego zadania przeznaczone były 2 godziny. Podczas pobytu w muzeum mieliśmy również możliwość bliższego poznania historii Śląska i obejrzenia muzealnych eksponatów. Po zakończeniu warsztatów udaliśmy się na spacer po Katowicach. Zobaczyliśmy Spodek, Centrum Kongresowe, Pomnik Powstań Śląskich, Szyb Kopalniany oraz NOSPR. W środę od godziny 9 do 11:30 korespondenci uczestniczyli w 3 lekcjach prowadzonych w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim. Zajęcia z fizyki, matematyki, psychologii i języków obcych miały na celu pokazanie gościom jak wygląda nauczanie w naszej szkole. Później, o godzinie 12, profesor Jean-Claude Hauptmann poprowadził dla nas ciekawy wykład o językach i historii szkoły. Chwilę później dobraliśmy się w grupy 4-osobowe, aby rozwiązać skomplikowany quiz pod tytułem "On the tip of the tongue", który zawierał 30 zadań interdyscyplinarnych, głownie z przedmiotów ścisłych. W czwartek nasi godcie udali się na warsztaty uczące kręcenia i edytowania filmów. Trwały one do południa. Później udali się oni wraz ze swoimi nauczycielami na spacer po mieście poszukując śladów swoich rodaków. Do godziny 15-tej przemierzali miasto w celu odnalezienia znaków pozostawionych w Katowicach przez Holendrów, Niemców i Hiszpanów. W piątek montowaliśmy filmy dokumentujące naszą wymianę, które później oglądaliśmy wspólnie w szkolnej świetlicy. Piątek był ostatnim dniem wymiany, więc był to czas niezwykle wzruszający i emocjonujący. O godzinie 13-tej przyszedł moment na pożegnanie się ze wszystkimi i powrót do domów. Cała wymiana była dla nas wspaniałym doświadczeniem, poznaliśmy ciekawe osoby z innych krajów, mieliśmy możliwość rozwinięcia zdolności językowych i poznania nowych kultur. Był to zdecydowanie niezapomniany tydzień.

powrót do listy