Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

Regiony Francji - Rok Normandii

Regiony Francji - Rok Normandii

25.09.2022

Ten region będący bramą do Północnej Francji jest pełen tajemnic i jakże bogaty w wydarzenia historyczne. Inspiracja Renoira, Moneta, Delacroix czy Courbeta, region cydru, kalwadosu i camemberta - Normandia, cel naszej tegorocznej wirtualnej podróży. Wzorem zeszłego roku sekcja dwujęzyczna proponuje eksplorację tej niesamowitej krainy WSZYSTKIM uczniom naszej szkoły. Pragniemy odkryć przed Wami uroki Normandii oferując Wam udział w proponowanych przez nas zajęciach. Będziecie mieli okazję poznać różne aspekty omawianych miejsc, ponieważ nasza zabawa będzie miała charakter interdyscyplinarny. W programie zajęcia kreatywne, warsztaty, wykłady, quizy, pokazy filmów i konkursy. Całe przedsięwzięcie zorganizowane jest w języku polskim, aby nie wyróżniać uczniów o większym stopniu zaawansowania językowego. Dla nas liczą się Wasze chęci i zaangażowanie. Dla zwycięzców konkursów przewidzieliśmy nagrody. Nagroda główna to oczywiście podróż! Jak w ubiegłym roku organizatorzy będą prowadzili ranking, który wyłoni zwycięzcę.
Zwieńczeniem naszych wspólnych rocznych zmagań będzie wyjazd do Normandii, abyśmy mogli na własne oczy przekonać się, że było warto.
Regulamin imprezy znajdziecie tutaj. Pierwszy konkurs już wkrótce. Czekamy na Was.
Uwaga! Aby być na bieżąco i nie przegapić aktualności dołączcie do naszego Instagramowego profilu frankofonia.kopernik, na którym publikujemy ważne informacje, linki zapisowe oraz bogate Instastories z proponowanych działań. Szczegółowych informacji udzielą Wam prof. Siedloczek i prof. Kominowska #rokwnormandii #regionyfrancji #kopernikkatowice #francuskiwkoperniku #normandia #normandie #i❤️france #i❤️french

powrót do listy