Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
GIMNAZJUM NR 24 Z JĘZYKIEM NAUCZANIA FRANCUSKIM
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

Skończyły się żarty... matura tuż, tuż!

Skończyły się żarty... matura tuż, tuż!

05.01.2018


Dzień maturzysty zaznaczył wyraźnie obecność klas trzecich w naszym liceum. Kolory, radość i korowód taneczny nawiązały do szkolnej tradycji. Pomysłom nie było końca. Między innymi kroczyła dama z łasicą, która ożywiła obraz Leonarda da Vinci, Audrey Hepburn przybyła wprost z filmu "Śniadanie u Tiffanyego", obok prezentowały się winogrona, truskawki, a niespodziewanie pojawiło się logo sklepu "Biedronka". Nie zabrakło także księdza Robaka, chlubnych tradycji rycerstwa polskiego i tancerek z "Jeziora łabędziego". Istny misz-masz uczniowskich koncepcji. I o to właśnie chodziło. Rytm poloneza towarzyszył przemierzaniu korytarzami szkoły barwnych przebierańców, ku uciesze obserwujących uczniów, którzy dopiero rozpoczęli edukację w naszym liceum. Korowód powoli zmierzał ku… ostatnim przymiarkom sukien i garniturów, aby już za kilka godzin wziąć udział w wielkiej gali – pierwszym prawdziwym balu – symbolu wchodzenia w dorosłość.

powrót do listy