Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

Sukcesy Naszych Uczniów

Sukcesy Naszych Uczniów

08.01.2023


Uczniowie Kopernika oprócz tego, że osiągają wysokie wyniki w nauce znajdują jeszcze czas, by rozwijać swoje pasje. Jedną z uczennic, która ma nietypowe hobby jest Julia Mrozek (1F). Julka od 9 lat trenuje łyżwiarstwo figurowe, obecnie w UKŁ "Spin" Katowice. Ta trochę zapomniana dyscyplina sportowa powraca do łask. W dniach 5-7 stycznia 2023 r. na katowickim lodowisku Jantor odbyły się pierwsze Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Figurowym EDGE Cup 2023 zorganizowane przez klub EDGE Skating Academy Katowice. W zawodach tych wystartowała Julia obok łyżwiarzy z Czech, Słowacji, Niemiec i Ukrainy. Klasa 1F miała przyjemność obserwować występy młodych zawodników pierwszego dnia zawodów, a w szczególności dopingować swoją koleżankę. Była to dla nas ogromna radość móc wspierać Julkę w tej pięknej konkurencji.
Julio to był wspaniały występ, życzymy sukcesów i powodzenia w realizacji marzeń!
Drodzy Uczniowie Kopernika opowiadajcie o swoich pasjach, szkoła pragnie Was wspierać i promować Wasze talenty.

powrót do listy