Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

Sukcesy Naszych Uczniów

Sukcesy Naszych Uczniów

21.07.2022


W dniach 25-26 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym zorganizowane na plaży w Nieporęcie. Śląskie WOPR reprezentowała tam Kinga Szczembara, uczennica klasy 2b. Dla naszej uczennicy były to pierwsze tego typu zawody na wodach otwartych i tym samym zupełnie nowe konkurencje. Razem z koleżankami z śląskiego WOPR Kinga zajęła 3 miejsce w konkurencji Akcja z pasem w kat. OPEN (dziewczyny rywalizowały z drużynami męskimi oraz mieszanymi). Kinga kilkukrotnie stawała na 3 stopniu podium także indywidualnie w następujących konkurencjach: bieg-pływanie-bieg, wyścig na deskach ratowniczych i flagi plażowe. Dwa dni pełne sportowych zmagań i dobrej zabawy zakończyło wręczenie nagród za klasyfikację generalną, w której nasza uczennica zajęła 3 miejsce w kat. JUNIOR. Mistrzostwa zakończyły się zwycięstwem Śląskiego WOPR-u w klasyfikacji generalnej kobiet. Serdecznie gratulujemy sukcesu i liczymy na kolejne!

powrót do listy