Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

Sukcesy Naszych Uczniów

Sukcesy Naszych Uczniów

22.02.2023


Informujemy, że uczennica klasy 2b Kinga Szczembara otrzymała wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Władysława Sebyły pn.: "Łowco słów, zapomniany i smutny" organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku w kategorii młodzież szkolna do lat 18. Na konkurs napłynęło łącznie 519 wierszy od 173 autorów z całej Polski. Komisja konkursowa, która obradowała w dniu 28 stycznia 2023 r. w Izbie Pamięci im. Władysława Sebyły w MOK Kłobuck, w składzie: dr Elżbieta Wróbel – wykładowczyni literatury współczesnej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, dr Ewelina Dziewońska-Chudy - wykładowczyni literatury współczesnej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, mgr Urszula Jelonek – polonistka, poetka, laureatka kilku poprzednich edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Wł. Sebyły nagrodziła i wyróżniła 17 z nich, m. in. wiersz Kingi Poker, który został opublikowany na stronie MOKKłobuck. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w dniu 06 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku, na której m. in. wiersz Kingi został przepięknie odczytany. Zdjęcie pochodzi m. in. z albumu VII Gala Poetycka im. Władysława Sebyły - Wręczenie nagród ze strony Miejski Ośrodek Kultury im. Wł. Sebyły w Kłobucku. Naszej Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

powrót do listy