Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

XL Memoriał im. Kazimierza Zientarskiego

XL Memoriał im. Kazimierza Zientarskiego

28.02.2023


Dzisiaj w naszej szkole odbył się po raz 40-ty międzyszkolny turniej sportowy. Jest on najstarszą katowicką szkolną imprezą sportową! W tym roku o tytuł najlepszej szkoły w rozgrywkach koszykówki dziewcząt oraz siatkówki chłopców wzięły udział nasze zaprzyjaźnione licea: II LO im. M. Konopnickiej oraz X LO im. I. J. Paderewskiego. Współzawodnictwo rozpoczęło się od uroczystego otwarcia zawodów przez Pana dyr. W. Terleckiego powitaniem szkół oraz gościa honorowego Pan prof. Tadeusza Rajma, niegdysiejszego nauczyciela w X LO oraz współzałożyciela cyklu turniejów sportowych, których jesteśmy kontynuatorami. Następnie grupa szkolnych cheerleaderek dała pokaz swoich umiejętności. Rozgrywki dziewcząt były zacięte, a mecze bardzo ciekawe. W tym roku puchar dla najlepszej drużyny koszykarskiej dziewcząt trafił do rąk naszych koszykarek. Drugie miejsce zajęły koszykarki z II LO, a trzecie miejsce dla X LO. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się rywalizacja chłopców. I w tym turnieju mecze ciekawe i na wysokim poziomie! Również w rozgrywkach siatkarskich Kopernik sięgnął po zwycięstwo! Drugie miejsce i trzecie miejsce przypadło tym samym szkołom co w siatkówce. Wręczenie nagród i pucharu zakończyło ten sportowy dzień w naszej szkole. Gratulujemy jeszcze raz naszym Koszykarkom i Siatkarzom! Dziękujemy za emocje i sportową rywalizację oraz wrażenia z występów artystycznych!

powrót do listy