Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

XVIII Dnii Frankofonii

XVIII Dnii Frankofonii

06.04.2021

Wszystkie prace konkursowe prosimy przesyłać na adres: frankofonia@kopernik.katowice.pl do końca kwietnia.
Konkurs kulinarny – "Guide Michelin de la Francophonie" to konkurs skierowany do wszystkich miłośników kuchni nie tylko francuskiej. Zainspiruj się kuchnią krajów frankofońskich, poszukaj ciekawego przepisu na dowolnie wybrane danie i wypróbuj go we własnej kuchni. Następnie nakręć 1-2 minutowy film, w którym: przedstawisz ów przepis, pokażesz tajniki tworzenia dania, wymówisz poprawnie nazwę wybranego dania. Dodatkowo prosimy o przesłanie zdjęcia (dobrej jakości) wykonanego dania do naszego archiwum. Film i zdjęcie przesyłamy na maila.
Konkurs na temat mody – "Camélia noir" to konkurs fotograficzny, który zainspiruje wszystkich miłośników mody i fotografii, zwłaszcza fanów klasycznej "małej czarnej" z eleganckim sznurem pereł i dodatkiem zmysłowej szminki. Te trzy elementy będą tworzyć nieodzowne elementy Waszych kompozycji. Zatem zapraszamy do udziału w naszym konkursie, czekamy na nowe oblicza Coco. Zdjęcie przesyłamy na maila frankofonii.
Konkurs "Jardin des visages" gdy płótnem jest skóra, obraz nabiera kolejnej ostrości. Grube rysy pędzla, czy też zdecydowane, zamaszyste kreski, kaktusy i osty. Proponujemy Wam konkurs na artystyczny makijaż, stylizowany różnorodnością krajów frankofońskich. Wcielając się w rolę artysty i tworząc na twarzy dzieła ograniczone tylko Twoją wyobraźnią, zaczerpnij z bogatej kultury, tradycji i symboli krajów frankofońskich. Nie bój się puścić wolno swoją wyobraźnię, stwórz niecodzienny makijaż, następnie zrób zdjęcie swojego dzieła, podpisz i prześlij go na naszego maila.
Konkurs "Le Livre de la Cité des Dames" - do tego wyzwania zapraszamy wszystkich miłośników pióra. Z pewnością jest taka kobieta, wśród przedstawicieli świata sceny, polityków, literatury lub była taka postać historyczna, wobec której nie można przejść obojętnie, a która zauroczyła Cię tak bardzo lub wpłynęła na Twoje życie, że chciałabyś/chciałbyś podzielić się z nami swoimi przemyśleniami na jej temat. Forma pracy – dowolna np. (list, esej, rozprawka, kartka z pamiętnika lub inna, rezygnujemy z poezji. Prace oczywiście w języku francuskim, poziom A2, B1, B2). Długość tekstu – 250 słów. Pracę należy przesłać na maila.
Konkurs "Facettes des roses" - czyli Remplacez la Joconde! Wielkie muzy i twórczynie, które wywarły wpływ na Wasze życie. Każda z twarzy opowiada historię, budzi podziw czy kontrowersje. "Każdy kwiat ma własne płatki i kolce, który z nich ukażesz?" Podobnie jak w konkursie literackim, proponujemy Ci przedstawienie nam swojej muzy w dowolnie wybranej przez Ciebie technice graficznej. Forma pracy – dowolna, włącznie z kolażem, maksymalna wielkość A4. Należy przesłać zdjęcie pracy na maila.
Zapraszamy do udziału WSZYSTKICH chętnych, nagrody czekają!!!

powrót do listy