Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

XXIII Tydzień Kultury Śląska

XXIII Tydzień Kultury Śląska

28.10.2016


24 października, w naszej szkole miała miejsce inauguracja XXIII Tygodnia Kultury Śląska pod hasłem "Medialny Śląsk". Swoją obecnością zaszczycili nas: dr Łucja Staniczkowa, Eugeniusz "Geno" Witek, Marek Wójcik i Łukasz Kabus. Klasa 1d dziennikarska zaprezentowała swój krótki film na temat Śląska i tego, co dla nas znaczy "śląskość"; 3d przedstawiła film o naszej szkole, który spotkał się z dużym uznaniem publiczności. Równie wielki aplauz wzbudził występ Martyny Franek (3d). W ramach TKŚ-u działo się bardzo wiele. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wycieczka do Koszęcina, siedziby zespołu Śląsk, konkurs filmowy 48 h, wizyta w Radio Katowice, w TV Silesia, lekcja historyczna "O cenzurze w PRL-u", warsztaty w Muzeum Śląskim dotyczące sztuki XIX wieku oraz sztuki współczesnej to tylko niektóre z zajęć proponowanych uczniom w czasie Tygodnia Kultury Śląska. Jak co roku, ostatniego dnia, tj. 28 października, miały miejsce potyczki dziennikarskie. Po wielu emocjach związanych z kolejnymi zadaniami i konkursami, w jakich zmierzyli się uczniowie klas dziennikarskich, zwycięską klasą okazała się 3d. Serdecznie gratulujemy!!! Zapraszamy do galerii.

powrót do listy