Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
GIMNAZJUM NR 24 Z JĘZYKIEM NAUCZANIA FRANCUSKIM
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

AKTUALNOŚCI

Zakończenie klas maturalnych

Zakończenie klas maturalnych

27.04.2019


W piątek odbyło się zgodnie zakończenie klas trzecich. Zostały wręczone nagrody kopernikowskiej Kapituły dla najlepszych, szczególnie wyróżniających się uczniów. Później przyszedł czas na statuetki dla naszych najlepszych sportowców, podziękowania dla Rodziców. Kulminacyjnym momentem, jak zawsze dla maturzystów, było uroczyste wręczenie przez Dyrektora, świadectw ukończenia szkoły. Na koniec, w imieniu Maturzystów, zabrał głos Aleksander Buszydlik. Fragmenty przemówienia zamieszczamy poniżej:

Od chwili kiedy po raz pierwszy znalazłem się w kopernikowskiej ławce minęło 2062 dni. Od chwili kiedy po raz drugi znalazłem się w kopernikowskiej ławce minęło 2061 dni. Od chwili kiedy… spędziłem w murach Kopernika prawie jedną trzecią życia i… to z jednej strony trochę przerażające, ale z drugiej strony bardziej przerażające jest to, że nadszedł czas opuścić szkolne mury, by iść dalej. Trudno mi uwierzyć, że nadszedł czas pożegnania i nie potrafię wyjść ze zdumienia gdzie uciekło ostatnie sześć lat.
Nie wiem, jak to jest być skrybą, ale na pewno wiem, że nie jest dobrze być maturzystą. Okazuje się, że powtarzane do znudzenia słowa "matura już jutro" były prorocze, widmo matury nikogo nie oszczędza. Na szczęście za niecały miesiąc zaczną się najdłuższe wakacje naszego życia, które będą chwilą wytchnienia przed kolejnymi wyzwaniami dorosłości.
Mam nadzieję, że podobnie jak ja wyciągnęliście z okresu licealnego nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim wspaniałe doświadczenia, że czas, który upłynął nam w salach lekcyjnych, na korytarzach i na ławeczkach przed szkołą zaowocował przyjaźniami, które pozostaną z nami na długie lata, że tak jak ja jesteście dumni ze współtworzenia społeczności Kopernika. Dziękuję Wam za wszystkie wspólne chwile i po prostu za to, że jesteście.
Z całego serca i w imieniu wszystkich maturzystów pragnę podziękować Pani Dyrektor i Panu Dyrektorowi, Wychowawcom, wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły za wsparcie, za cierpliwość, za trud włożony w naszą edukację i rozwój, co na pewno znajdzie odbicie w wynikach matur. Dziękuję za wspaniałą przygodę.
Dziękuję również za to, że w ciągu ostatnich trudnych tygodni potwierdziliście drodzy Nauczyciele, że stanowicie wzór do naśladowania. Wzór nie tylko siły i wytrwałości, bo nie ulega wątpliwości, że te dni były dla Was trudne i pełne napięcia ale również wzór odpowiedzialności, która przejawia się w tym, że to dzisiejsze, symboliczne zakończenie roku szkolnego się odbywa. Byliśmy przez czas strajku z Wami, wspierając Wasze postulaty, a teraz wierząc, że ostatecznie zostaną zrealizowane. A dziś Wy wsparliście nas i ogarnia na radość, że możemy z Państwem spotkać się na ostatniej w naszym życiu zakończeniu roku.
Statki w portach są bezpieczne, ale rolą statków nie jest stać w portach.
Jeszcze raz bardzo dziękuję!

powrót do listy