Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

NAUCZYCIELE 1922 - 1939

Nauczyciele pracujący w latach 1922 - 1939

A
Adamczewski Stefan (ks.) - religia ewangelicka, język polski, język niemiecki (1924 - 1925)
B
Balesik Sylwester (ks.) - religia rzymsko-katolicka (1938 - 1939)
Bańka Gerard (ks.) - religia rzymsko-katolicka (1931 - 1935)
Baranowski Stanisław - matematyka, fizyka (1931 - 1937)
Batko Marjan - fizyka, matematyka (1929 - 1931)
Bergel Stanisław - język polski (1923 - 1939)
Borenstein Aleksander - religia mojżeszowa (1931 - 1933)
Bornstein Zacharjasz - matematyka, geometria wykreślna (1924 - 1933)
Brodzki Jan - rysunek (1926 - 1930)
Bryniarski Władysław - język polski, historia (1924 - 1939)
Bula Józef - śpiew, śpiew chórowy, rysunek (1930 - 1933)
C
Cebulka Antoni - język niemiecki, język francuski

Chamejdes Kalman (rabin) - religia mojżeszowa
Chmielorz Jerzy - matematyka, fizyka
Cholewa Alfred - język niemiecki
Chudoba Leon - język łaciński
Czernichowski Edward - historia, matematyka
Czownicki Władysław - roboty ręczne, zajęcia praktyczne, matematyka
D
Dąbrowa Jan - język polski
Dietz Edward (ks.) - religia rzymsko-katolicka
Dobrowolski Tadeusz - fizyka, chemia, matematyka, ćwiczenia cielesne
F
Fiebig Brunon - język francuski, język niemiecki
Figaszewki Alfred (ks. pastor) - religia ewangelicka
Fischer Paweł - matematyka, fizyka
Franz Karol - ćwiczenia cielesne
G
Gajda Robert (ks.) - religia rzymsko-katolicka
Gawlas Jan - przyrodoznawstwo, matematyka, geografia, gimnastyka, śpiew, śpiew chórowy
Gawor Józef (ks.) - religia rzymsko-katolicka
Gerstensten Gustaw (ks. pastor) - religia ewangelicka
Gębik Władysław - przyrodoznawstwo, mineralogia, chemia, ćwiczenia cielesne
Glatzel Jerzy - fizyka
Goljasz Ryszard - język łaciński, język niemiecki
Grabowski Edward - rysunek, zajęcia praktyczne
Grajewski Kazimierz (ks.) - religia rzymsko-katolicka
Granieczny Alfons (ks.) - religia rzymsko-katolicka

Grędzicki Bernard - język niemiecki (1936 - 1937)
Grządziel Karol - geografia, kaligrafia
H
Hawranke Konrad - matematyka, język niemiecki, przyrodoznawstwo, ćwiczenia cielesne
Häusler Gustaw - religia ewangelicka
Henneck Paweł - geografia, historia, przyrodoznawstwo, śpiew
Honiek Zygmunt - rysunek, gry i zabawy
Hrnczarek Franciszek - ćwiczenia cielesne, gry i zabawy, historia
J
Jakoby Marcin - język francuski, język niemiecki
Jakubiczka Juliusz - matematyka
Jakubowski Edmund - język łaciński, język niemiecki

Janicki Franciszek - śpiew
Janicki Leopold - muzyka, śpiew, skrzypce, śpiew chórowy
Jonca Stefan - język łaciński, język niemiecki
Juraszek Jan (ks.) - religia rzymsko-katolicka
K
Kahane Jerzy (ks.) - religia ewangelicka
Knosała Jan - higiena szkolna
Kobiela Ludwik - język polski
Kolańczyk Donat - rysunek, zajęcia praktyczne
Kossek Leon - matematyka, fizyka, chemia
Kozdruń Mieczysław - ćwiczenia cielesne, gry i zabawy
Krieger Fryderyk - język niemiecki, historia, geografia, język polski
Krotochwila Adam - rysunek
Krotochwila Tadeusz - śpiew, śpiew chórowy, język polski, kaligrafia, matematyka
Krpetz Jan - język niemiecki, historia, geografia
Krzemiński Bogdan - przyrodoznawstwo, geografia, biologia
Krzystyniak Jan - język łaciński
Kubisz Karol (ks.) - religia ewangelicka
Kucharski Stanisław - przyroda, matematyka, gimnastyka
L
Laskowski Zygmunt - język polski, historia
Leszczyński Jarosław - śpiew, śpiew chórowy

Lewin Louis (rabin) - religia mojżeszowa
Lewitas Jakób - język polski
Ligacz Ryszard - język niemiecki, historia, nauka o Polsce współczesnej (przydzielony do miejskiego gimnazjum kupieckiego w Katowicach)
Logorski Wiktor - matematyka
M
Malarz Adam - geografia, historia, język angielski
Manz Franciszek - matematyka, kaligrafia, rysunek, język polski
Marek Paweł - matematyka, fizyka
Michałek Teodor - matematyka, fizyka
Mielecki Marjan - geografia, historia, zagadnienia życia współczesnego
Mohr Zygmunt - chemia, fizyka
Muschol Maksymilian - język francuski, język niemiecki, historia, geografia

Muzyka-Żmudzki Władysław - skrzypce
Müller Kurt - przyrodoznawstwo
N
Niesłony Jan - śpiew, śpiew chórowy, kaligrafia
Nieszkowiecka Irena - śpiew, śpiew chórowy, skrzypce
Nothmann Hugon - matematyka, przyrodoznawstwo, fizyka, chemia, historia, geografia, religia mojżeszowa

Nytz Jan - język niemiecki, przyrodoznawstwo, gimnastyka, fizyka, historia, matematyka
O
Obracaj Henryk - ćwiczenia cielesne, gry i zabawy
Obrzud Zdzisław - język polski, historia, matematyka
P
Pampuch Jan - język francuski, język niemiecki, język angielski
Parchatka Karol - język niemiecki, język francuski, język polski, historia, ćwiczenia cielesne
Pasch Jerzy - chemia
Pawleta Franciszek (ks.) - religia rzymsko-katolicka
Piontkowitz Ryszard - rysunek, historia, geografia, gimnastyka, język niemiecki, roboty ręczne
Plessner Jakób - matematyka, fizyka
Pohl Zygmunt - język francuski, język niemiecki
Popiołek Kazimierz - historia
R
Raabe Leopold (ks.) - religia ewangelicka
Rath Fryderyk - matematyka
Raths Robert - geografia, historia, mineralogia, religia ewangelicka
Ringer Samuel - matematyka, geometria wykreślna, fizyka, język niemiecki
Rosiński Bolesław (ks.) - religia rzymsko-katolicka
Rożnowski Antoni - matematyka, geometria wykreślna, fizyka
Rykała Jan - śpiew, śpiew chórowy, przyrodoznawstwo, gimnastyka
S
Schiller Jerzy (ks. pastor) - religia ewangelicka
Schwierholz Lotar - język niemiecki, przyrodoznawstwo, śpiew, ćwiczenia cielesne
Serafin Aleksander (ks.) - język francuski, język angielski, fizyka, przyroda, religia
Skawiński Jan - zajęcia praktyczne
Skowron Wilhelm - matematyka, fizyka, chemia
Snowacki Antoni - język francuski, język niemiecki, język polski, propedeutyka filozofii
Spendel Adolf - matematyka, fizyka, przyrodoznawstwo
Stańczyk Kazimierz - historia, geografia, język polski, gimnastyka
Steinberg Izaak - historia, język polski, geografia, propedeutyka filozofii
Steuer Feliks - język niemiecki, język angielski, język francuski
Stohrer Alfred (ks. pastor) - religia ewangelicka
Szluha Teodor - rysunek, matematyka
Szramek Eugeniusz - język francuski, język niemiecki, język angielski, ćwiczenia cielesne
Szybowski Stanisław - przyrodoznawstwo, biologia, fizyka
Ś
Śmieja Józef - higiena szkolna
Świątek Stanisław - zajęcia praktyczne
Świerz Mieczysław - język polski
T
Tatarczyk Józef - ćwiczenia cielesne, gry i przysposobienie sportowe
Tomiczek Stanisław - język polski, historia, propedeutyka filozofii
Tymieniecki Stefan - język francuski
V
Verbeck Jan - matematyka, fizyka, chemia, przyrodoznawstwo
Vogelmann Mordechaj (rabin) - religia mojżeszowa
W
Wagner Ryszard - język niemiecki, język francuski
Wakulicz Antoni - matematyka
Walawski Juljan - przyrodoznawstwo, fizyka
Walczak Edward - rysunek
Walleczek Robert - język francuski, język niemiecki
Wawro Jakób - matematyka, fizyka
Wędka Jan - rysunek, zajęcia praktyczne
Wiesspeiner Eugeniusz - bibliotekarz, język niemiecki, język angielski
Wiśniewski Stanisław - przyrodoznawstwo
Witkowski Karol - rysunek
Wojciechowski Julian - gimnastyka, język niemiecki
Wróblewski Jan - matematyka, fizyka, chemia
Z  
Zembaty Jan - geografia, historia