Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

NAUCZYCIELE 1945 - 2020

Nauczyciele zatrudnieni w latach 1945-2020

A
Andrzejewski ?
Ankiewicz Jan - łacina
Augustyniak Elżbieta - matematyka
B
Baczyńska-Gola Janina - matematyka
Bagiński Jerzy
Bankiewicz Paweł - historia, etyka (2019-2020)
Bąkowska Agnieszka - biologia (od)
Bałuk Stanisław
Banek Jakub
Banert Janina - nauczyciel zawodu
Barczewski Czesław - przysposobienie obronne
Batorska Maria - wychowanie techniczne
Bem Katarzyna - język francuski
Bendkowski Jacek - język niemiecki
Bergel Stanisław - język polski
Bialik Krzysztof - język angielski
Białobrzeska Anna - śpiew
Biernacka Franciszka
Bilińska-Pilawska Eleonora - wychowanie fizyczne
Bochenek Małgorzata - matematyka (od)
Bogacki Anatol - język rosyjski
Bogusz Aleksander - język rosyjski (od 2020)
Bojarska ?
Bokłak Stanisław - wychowanie fizyczne
Borowicz Grażyna - przysposobienie obronne
Borówka ? - język francuski
Boryca Ewa - język francuski
Bracławska Janina - plastyka
Breguła Barbara - wychowanie fizyczne
Briańska Eleonora - język rosyjski
Bryniarski Władysław - język polski
Brzeski Zdzisław - fizyka
Brzoza Pelagia
Buchacz Klaudia - prawo prasowe
Budzowska Ewa - język angielski (od 2019)
Budzyń Danuta - język angielski
Bukal (Leśkiewicz) Marta - język francuski (od)
C
Chanik Franciszek
Chęcińska Helena - geografia
Chlebicka Erna - język rosyjski
Chmielorz Jerzy
Chmielowska Alina - geografia
Chmielowska Maria - szycie
Chwalczyk Ewa - język francuski
Ciałczyk Franciszek
Ciastoń Janina
Cicha Łucja
Cichocka Iwona - przygotowanie do życia w rodzinie, harcerstwo
Ciećwierz Paweł - etyka, filozofia, dziennikarstwo (od)
Cofalik Jan - język polski ?
Cupiał Stanisław
Cupioł Władysław
Cybulska Elżbieta - biologia
Cybulski Marek - biologia
Czachowska Halina
Czaja Michał (ks.) - religia
Czernicki Władysław - biologia
Czech Zofia - matematyka
Czermiński Stefan (ks.) - religia
Czesławska Elżbieta - matematyka
Czorny Ewa - wychowanie fizyczne
Czownicki Władysław
Czuchno Eleonora
D
Daniluk Joanna - język polski
Dąbek Romana - chemia
Denysiuk Maria - język angielski
Diduch Halina - wychowanie fizyczne
Dłotko Maria - chemia
Długoborska Maria - historia
Dobkiewicz Kazimiera - język polski
Dobrzańska Bogusława
Dola Jan - filozofia, śpiew i muzyka
Dominiak Halina - biologia
Dorota Magdalena - plastyka
Drążkiewicz ?
Drohomirecka Dorota - przygotowanie zawodowe
Dubiel Mirosław (ks.) - religia
Dura Edyta - matematyka
Dygacz Adolf - muzyka
Dynczowa Zofia
Dyrcz Zofia - język rosyjski
Dytko Violetta - język angielski
Dziurkowski Dawid - historia, wiedza o społeczeństwie, filozofia, edukacja regionalna (od 2019)
E
Eberle Alfred - wychowanie fizyczne
F
Fabijanowska Hanna - muzyka, plastyka
Falfasińska Teresa - matematyka
Firode Alain - język francuski
Flisak Józef
Fojcik Maria - język łaciński
Foltyn (Niewczas) Ewelina - bibliotekarz (od)
Forlicz Maria - język francuski
Foryt Renata - plastyka
Fourmont Sylviane - język francuski
Frejowa Wanda
Frelek Małgorzata - język angielski
G
Gabrysiak Katarzyna - język francuski (od 2020)
Gajewska Barbara - język francuski
Galik Mirosław - przysposobienie obronne, edukacja dla bezpieczeństwa
Gawroński Mieczysław - przysposobienie obronne
Gądek Wanda - język łaciński
Gdosz Scholastyka
Geppert Grzegorz - matematyka
Gęcka Aleksander
Gieracha Anna - język niemiecki, język rosyjski
Giezek Barbara - plastyka
Głębocki Jacek - historia
Głowacka Maria - język francuski
Głowacka Grażyna - język francuski
Głuc Danuta - język francuski (od)
Głuś Henryk
Gopek
Goraj Piotr - język angielski (od 2019)
Gorgoń Maria
Goszczyński Marek - fizyka (od)
Grabowska Elżbieta - matematyka
Gradzik-Malcherczyk Hanna - język rosyjski
Gralak Gabriela - fakultet pedagogiczny
Grudzień Andrzej - język angielski
Grzegorzek-Kluczniok Małgorzata - język niemiecki (od 2019)
H
Hajduk Anna - biologia (od 2020)
Hak Elżbieta - język polski (2019-2020)
Hameńska Klara
Hauptmann Jean-Claude - język francuski (od 1996)
Herman Ewa - język angielski
Herman Wilhelm
Herman Andrzej - plastyka
Herman Ewa - język angielski
Horak Wiesław - wiedza ekonomiczna
Hrnczarkowa Aniela
Huppenthal Stanisława
I
Imiela Emanuel
Imieliński Tadeusz - język angielski
Isakiewicz Jan
Izquierdo Mulero Pablo - język hiszpański (od 2019)
Izydorczyk Barbara - język polski
J
Jakubowski Edmund
Jancarz Maria
Jaros Jerzy
Jarosz Maria - język francuski
Jastrzębska Barbara - matematyka (od 2020)
Jastrzębski Franciszek (ks.) - religia
Jendrysik Bernard - biologia
Jeż Ignacy (ks.) - religia
Jędrkiewicz Maria - język polski
Jóźwiak Roman - fizyka
K
Kaczmarczyk Krystyna - matematyka
Kaczmarski Edward - język francuski
Kalisz Zuzanna - język angielski
Kalus Olga
Kamieński Piotr - muzyka
Kamińska Maria
Kantor-Kuśnierz Irmina - biologia
Kantor-Szczęśniak Małgorzata - matematyka (od 2018)
Kaprowska Pelagia - język łaciński
Karpińska (Gawełczyk) Dominika - wychowanie fizyczne (od)
Kasprzyk Halina - fizyka
Kaźmierczak Zdzisław - fizyka
Kempny Adolf - matematyka
Kidybińska-Tkocz Małgorzata - język polski (do 2020)
Kihl Franciszek
Kijak Katarzyna - matematyka
Kirylak Elżbieta - język rosyjski
Klimczak Jadwiga - język angielski
Klimek Ewa - język angielski
Klachacz Dawid - język polski, edukacja regionalna (od 2019)
Kloc (Urgacz) Małgorzata - język francuski (od)
Kluzik Henryk - fakultet pedagogiczny
Knapik Krystyna - chemia
Knichowiecka Bożena - pedagog szkolny (od)
Kochanowicz Jadwiga
Kochlewski Donat
Kocima Łukasz (ks.) - religia (od)
Kogut Izabela - język niemiecki (od)
Kojs Marta - język polski, edukacja regionalna (od 2019)
Kokot Stanisław - wychowanie fizyczne
Kolanńczyk Donat
Kolańczyk Bogusława
Kołek Andrzej (ks.) - religia
Kominowska (Korso-Feciane) Sabina - język francuski (od)
Kominowski Michał - język angielski (od)
Konderska Hanna - język angielski
Konieczna-Kowalczyk Monika - wychowanie fizyczne (od)
Koperski Waldemar
Koprowska (Bochenek) Bożena - matematyka (od)
Koral-Grząba Ewa - geografia
Korusewicz Jarosław
Korytko (Koteras) Zofia - język hiszpański (od 2019)
Kosarczyk Leon
Koszykówna Maria
Kot-Miśta Teresa - język łaciński
Kotula Andrzej (ks.) - religia
Kotuła Ewa - język francuski
Kotyńska Paulina - język angielski
Kowalska Joanna - matematyka, fizyka
Kowalski Jacek - matematyka
Kozak Bogumiła
Kozioł Anna - wychowanie do życia w rodzinie
Koziorowska-Popiel Maria - język polski (do 2019)
Kraska Elżbieta
Krawczyk Józef
Kręc-Gwóźdź Magdalena - technika
Krok-Kowalski Józef - fizyka
Kromalicki Lech - wychowanie fizyczne
Kruszyński Jacek - matematyka
Krzemieński Bogdan - zajęcia praktyczne
Kubacka Teresa - plastyka
Kubalok Franciszek
Kubaty Maria
Kubiak Barbara - język angielski (od)
Kubiak (Kapała) Bożena - język angielski (od)
Kubik Anna - język angielski (od 2020)
Kubieniec Paweł - wychowanie fizyczne (2019)
Kubica Andrzej - historia, wiedza o społeczeństwie (2013-2020)
Kubit Józef
Kubok Anna - przedsiębiorczość, wiedza o kulturze, plastyka (od)
Kudas Stanisław
Kula Roman - informatyka (do 2020)
Kuliszewski Gustaw - wychowanie fizyczne
Kunisz Irena - historia
Kuranda Hanna
Kusze Grzegorz (ks.) - religa
Kuś Maciej (ks.) - religia
Kuzka Katarzyna - język angielski
Kwapiszewska (Błasiak) Iwona - geografia
L
Landreau Lionel - język francuski
Langer Edward
Langiewicz Irena
Lasek Adam - chemia
Laster Anna - szycie, zajęcia techniczne
Lefebure Bruno - język francuski
Lenart-Pawłowska Zofia - chemia
Lenglet Philippe - język francuski
Leykówna Helena
Liberska-Siedloczek Małgorzata - język francuski (od)
Ligacz Ryszard - język angielski
Lipidalska Małgorzata - biologia
Lipiński Robert - religia (od)
Ludynia Adam - chemia
Lyszczyna Zbigniew - chemia
Ł
Łucki Franciszek - język rosyjski
Łukomska Janina - historia
Łukomski Józef
M
Maciejczyk Danuta - technika
Macha Tomasz - pedagog
Maj Ewa - prawo prasowe
Majchrzak Edward
Majewski Zdzisław
Majsak Małgorzata - język polski (od)
Malinowska Wanda
Małowicz Karin - muzyka
Marcinkowska Alina - geografia
Markiewicz Izabella - język francuski
Marty Michel - język francuski
Marzec Arkadiusz - przedsiębiorczość
Materla Zofia - gotowanie
Mazur-Lulek Teresa - język francuski
Michałek Jan - matematyka
Miedniak Władysław - matematyka, fizyka
Mielecki Marian - geografia
Mierzecka Stefania
Mieszczak Anna - wychowanie fizyczne (od)
Milówkowa Matylda
Mitkowa Henryka
Mizerski Roman - biologia
Mizia Tadeusz
Mohr Zygmunt
Morawska-Stanecka Gabriela - edukacja prawna
Mrugacz Marian
Mrzigod Aleksandra - chemia (2019-2020)
Mirowska Iwona - język polski (od 2020)
Murzyn Jolanta - język francuski (2002-2020)
N
Natonik Damian - technika
Naumowska Irena
Nawrocka Ilona - fizyka
Niemczuk Grażyna - język francuski
Nietresta Irena - język rosyjski
Nowak Barbara - biologia
Nowak Maciej - wychowanie fizyczne
Nowak Jolanta - język polski
Nowak Krystyna - język rosyjski (od)
Nowak Urszula
Nowak-Kiljańska Celina - język francuski
Nowicka Danuta - język polski
Nowicki Bogumił
Nowrot Krzysztof (ks.) - religia (2019-2020)
Nyc Krystyna - język francuski
O
Obrzud Zdzisław - język polski
Olewińska Bożena - chemia
Opalska Bożena - fizyka
Orłowski Janusz
Osiecki
Ostrauch Janina
Oszczyk Maria - geografia, przyroda (2019-2020)
Otolińska Alina - fizyka
P
Pache Kamil - edukacja dla bezpieczeństwa (2019-2020)
Pabian Jadwiga - matematyka
Pabian Marta - język francuski
Pakulska-Kurek Halina - plastyka
Paluch Agnieszka - geografia (od)
Paluch Wojciech - geografia
Pampuch Jan - język francuski, język angielski
Pamucka Anna
Paprocka Izabela - język polski
Parchatka Karol
Pas Lew
Pasterna Grażyna - fizyka
Paulewicz Maria - geografia (od 2020)
Peca Ewa - chemia
Pełka Emila - język angielski
Pełka Jolanta - geografia
Perellmuter Anna - język angielski
Pękała Marcin (ks.) - religia (od)
Piechota Aleksandra - język angielski (od 2020)
Pielka Katarzyna - język rosyjski
Pieprzak Ferdynand
Pierzak Damian - język łaciński
Pietras Władysław
Pietraszek Agnieszka - język angielski (od 2019)
Pietrek Karol - język angielski
Pilawski Antoni - przysposobienie obronne
Plech Jacek (ks.) - religia
Poloczek Ewa - muzyka
Poloczek Patrycja - język łaciński (od 2019)
Połap Maciej - wychowanie fizyczne
Ponczek Jan - historia, wiedza o społeczeństwie
Poniewierski Tadeusz - język polski
Popławski Paweł - technika, informatyka
Poprawska Małgorzata - język francuski
Pośpiech Teodor - śpiew
Pragłowska Danuta - język francuski
Prądzyński Edward
Pressler Urszula - język rosyjski
Przepióra Kazimiera - geografia
Przepióra Kazimierz
Pukocz Adam (ks.) - religia
Pyrcz Zofia
R
Rabiej (Chimiczewska) Bogna - język angielski (od)
Rabsztyn Józef - matematyka
Rachwał Bolesław
Raczek Kazimierz - wiedza o społeczeństwie, historia
Radzioch Lech - filozofia
Ramus Dariusz - wychowanie fizyczne (od)
Rąba Józef - biologia
Reiman Barbara - język angielski
Remisz Stanisława
Reszka Joanna - chemia
Rogacz Halina - historia
Rolewicz Kornelia - język niemiecki
Roluch Zygmunt
Rozlach Urszula - matematyka
Rusecka Romana - przysposobienie obronne
Rutkowska Maria
Ryglewska Joanna - wychowanie fizyczne
Ryglewski Grzegorz - wychowanie fizyczne (od)
Rzepisko Tatiana - chemia
S
Sacha Paweł
Sak Krzysztof - wychowanie fizyczne
Salamon Władysław - język łaciński
Saratowicz Danuta
Schicht Maria - wychowanie fizyczne
Schroter Irene
Sedlak Danuta - nauka o prawie
Serafin Katarzyna - chemia (od 2020)
Serzysko Robert - wychowanie fizyczne (od)
Sidło Jan - wychowanie fizyczne
Sieczkowa Janina
Siemek Józef - matematyka
Siemieniuk Agnieszka - biologia
Simon-Strojny Ewa - biologia (od)
Skwarkówna
Sładek Dawid (ks.) - religia
Smołuch Jean-Michel - język francuski
Smołuch Laure - język francuski
Sobocka Barbara
Sochański Antoni - matematyka
Sołtys Aleksandra - język francuski
Sonecki Marian - chemia
Stańczyk Kazimierz - historia
Stasikowska Aneta - język polski (od)
Stawska Izabela - informatyka (od 2020)
Sternak Andrzej - wychowanie techniczne
Steuer Feliks - język angielski, język
Stępniak Janusz - wychowanie fizyczne
Straszak Janina - język rosyjski
Straszak Danuta - geografia
Strączek Władysław - matematyka, fizyka
Sułek Barbara - przysposobienie obronne
Surman Jerzy - język polski
Szade Grzegorz - wychowanie fizyczne (od 2019)
Szafraniec Maria - bibliotekarz (od)
Szatanik Kazimierz - przysposobienie do życia w rodzinie
Szatkowska Anna - język francuski
Szlenk Otylia - język polski, bibliotekarz
Szopińska Teresa - zajęcia techniczne
Szpakowska Nadzieja
Szteliga Jan - chemia?
Szwed Edward - język polski
Szumska Marzena - matematyka (od)
Szumski Dariusz - historia, wiedza o społeczeństwie (od)
Szybowski Stanisław
Szydło Aleksander - chemia
Szymańska Helena
Ś
Ścigalski Józef - wychowanie fizyczne, przysposobienie wojskowe
Śliwa Jan - filozofia
Śliwińska Helena
Ślusarz Irena - język polski
Śmieciński Grzegorz (ks.) - religia
T
Taborowa Wanda - język polski
Terlecka Ewa - wychowanie fizyczne, edukacja dla bezpieczeństwa (od)
Terlecki Witold - historia, wiedza o społeczeństwie (od 1987)
Thal Stefania - fizyka
Thierry Cecille - język francuski
Tokarz Anna
Tokarz Marian - wychowanie fizyczne
Topol Józef - matematyka
Tossard Serge - język francuski
Trojnar Magdalena - język francuski
Tyburczyk Hildegarda - matematyka
Tylla Karol - matematyka
U
Unicka Anna - język angielski
Urzyński Artur - historia, wiedza o społeczeństwie
V
Vetulani Janusz - wychowanie techniczne
W
Wachstiel (Cypcar) Iwona - biologia, przedsiębiorczość (od)
Wala Janina - język francuski
Wańczycka Maria - fizyka
Warcholik Bolesław
Warmuz Andrzej - historia, wiedza o społeczeństwie (od)
Wawrzynek Kazimierz (ks.) - religia
Wicherek Eugeniusz
Wierzbicka Teresa - język polski
Wilk Mateusz
Winnicka Małgorzata - język angielski
Witkowski Sławomir - historia, wiedza o społeczeństwie (od 2020)
Włudarczyk-Dudzic Anna - język łaciński (do 2019)
Wojaczek Krzysztof (ks.) - religia
Wojtal Barbara - chemia (od)
Wojtaszek Maria
Wolny Patryk - fizyka, matematyka (od)
Wołąsewicz Ludwika - wiedza o kulturze, plastyka
Woryna Anna - wychowanie muzyczne
Wójcicka Hanna - język angielski
Wójcik Małgorzata - język angielski
Wójcik Barbara - wychowanie fizyczne
Wręczycka Ewa - technika, informatyka
Wróblewska Magdalena - język angielski
Wyborski Roman - język francuski
Wyciszczok Ewa - język francuski
Wypler ?
Wyrobek Artur (ks.) - religia
Y
Yerle Jean-Luc - język francuski
Z
Zagórski Józef - język rosyjski
Zakrzewski Artur - technika, informatyka (2006-2020)
Zarzycki Zygmunt - biologia
Zgryza Jan
Ziaja-Wójcik Anna - chemia
Zieliński Piotr - język hiszpański
Zientarski Kazimierz - wychowanie fizyczne
Zillinger Waldemar - fizyka, chemia
Ż
Żak Grażyna - chemia
Żeleński Ignacy
Żukowska Bogusława - biologia
Żurek Anna - język polski
Żymełka Elżbieta - język łaciński