Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

O MNIE

Jestem psychologiem szkolnym pracującym od 20 lat z dziećmi i młodzieżą miasta Katowic. Współpraca z młodymi ludźmi i ich rodzicami daje mi dużo radości i ogromne poczucie satysfakcji.

Okres rozwoju w jakim znajduje się młodzież w wieku szkolnym jest szczególny. Jest to czas dojrzewania, czas kiedy młodzież powinna stawać się bardziej odpowiedzialna za swe wybory, a nie zawsze czuje się na to gotowa. Często towarzyszą im również kryzysy.

Zadaniem psychologa szkolnego jest wspieranie młodego człowieka w tym trudnym, choć wspaniałym okresie w jego życiu. Myślę, że najważniejsze jest, by młodzi ludzie nie bali się rozmawiać z psychologiem o tym jakie mają problemy.

W mojej pracy zawodowej kieruję się przede wszystkim dobrem ucznia. Jako psycholog szkolny staram się rozpoznawać potencjalne możliwości młodzieży, wspierać ich, gdy towarzyszą im trudności. Współpracuję z nauczycielami, rodzicami, młodzieżą i różnymi organizacjami by osiągać jak najlepsze efekty i zadowolenie wszystkich stron.

Prowadzę również zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, które są potrzebne uczniom ze stwierdzoną dysleksją rozwojową.

Zapraszam młodzież i rodziców do kontaktu ze mną w każdej trudnej sytuacji. Jestem pewna, że otwarta i szczera rozmowa pomoże nam odnaleźć możliwe rozwiązania, a dłuższa współpraca doprowadzi do zmiany na lepsze.


Bożena Knichowiecka