Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
GIMNAZJUM NR 24 Z JĘZYKIEM NAUCZANIA FRANCUSKIM
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

OSIĄGNIĘCIA MATEMATYCZNE

ROK SZKOLNY 2017 / 2018

LXIV Olimpiada Matematyczna
Wojciech Achtelik – awans do II etapu
Paweł Kulski – awans do II etapu


XIII Olimpiada Matematyczna Juniorów
Emilia Modrzewska – awans do finału
Gabriela Deja - awans do finału
Justyna Baczyńska – awans do finału
Michał Leśniewski – awans do finału


XV Śląski Konkurs Matematyczny im. Krystyny Skórnik
Maja Dziwok – udział w finale
Agata Dziwok – udział w finale
Kinga Kotowicz – udział w finale


XXVI Wojewódzki Konkurs Nudna Matematyka
Jan Pytel - III miejsce
Jakub Ryczan - II miejsce


Konkurs Przedmiotowy z matematyki dla szkół gimnazjalnych
Emilia Modrzewska – laureatka
Paulina Dąbek – finalistka
Wiktoria Wdowiak – finalistka
Tomasz Wudkowski - finalista

XI Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"
Wojciech Achtelik – laureat III stopnia

Mistrz Matematyki 2018
Justyna Baczyńska - finalistka
Michał Leśniewski – finalista


Międzynarodowe Zawody Matematyczne Nàboj 2018
Kategoria Seniorzy –50 miejsce w kraju: Maja Dziwok, Agata Dziwok, Wojciech Achtelik, Michał Kobielski, Aleksander Buszydlik
Kategoria Juniorzy – 184 miejsce w kraju: Emilia Modrzewska, Jan Pytel, Michał Siuda, Bartłomiej Mielcarz, Jakub Ryczan


V Katowicki Matematyczny Maratonu Maturzystów
Wojciech Achtelik, Witold Muszyński, Paweł Kulski – II miejsce


ROK SZKOLNY 2016 / 2017


LXIII Olimpiada Matematyczna
Oskar Bujacz – awans do II etapu
Wojciech Achtelik – awans do II etapu

XII Olimpiada Matematyczna Juniorów
Emilia Modrzewska – kwalifikacja

XIV Śląski Konkurs Matematyczny
Wojciech Achtelik – laureat

XIV Dąbrowski Konkurs Matematyczny pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych
Agata Dziwok – I miejsce
Maja Dziwok – finalistka
Kinga Kotowicz – finalistka

XXV Wojewódzki Konkurs Nudna Matematyka
Jan Pytel -  I miejsce
Emilia Modrzewska -  II miejsce

Konkurs Przedmiotowy z matematyki dla szkół gimnazjalnych
Emilia Modrzewska – laureatka

X Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”
Wojciech Achtelik - finalista

Ogólnopolski Konkurs Internetowy MATMIX.PL
Agata Dziwok - finalistka
Maja Dziwok – finalistka

Międzynarodowy Konkursu Kangur Matematyczny 2017
Kategoria Beniamin
Emilia Modrzewska – I miejsce w regionie
Kategoria Junior
Agata Dziwok – II miejsce w regionie
Maja Dziwok – wynik bardzo dobry
Kategoria Student
Wojciech Achtelik – wynik bardzo dobry

Międzynarodowe Zawody Matematyczne Nàboj 2017
Kategoria Seniorzy – 2 miejsce w Katowicach, 33 miejsce w kraju
Wojciech Achtelik, Oskar Bujacz, Michał Kobielski, Olga Lysko , Igor Wasilewski
Kategoria Juniorzy – 2 miejsce w Katowicach, 63 miejsce w kraju
Agata Dziwok, Maja Dziwok, Aleksander Buszydlik , Mateusz Głodny, Mikołaj Tomobrowski

IV Katowicki Matematyczny Maratonu Maturzystów
Olga Lysko , Oskar Bujacz, Igor Wasilewski – I miejsce

Powszechny Internetowy Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich zorganizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej
Oskar Bujacz - finalista
Przemysław Hołda – finalista


ROK SZKOLNY 2015 / 2106

LXII Olimpiada Matematyczna
Wojciech Matusiak - finalista
Oskar Bujacz – awans do 2 etapu
Wojciech Achtelik – awans do 2 etapu.

XI Olimpiada Matematyczna Juniorów
Aleksander Buszydlik - awans do 2 etapu
Agata Dziwok – awans do 2 etapu
Maja Dziwok - awans do 2 etapu
Hubert Jabłoński - awans do 2 etapu
Piotr Matusiak - awans do 2 etapu

XIII Śląski Konkurs Matematyczny
Wojciech Achtelik – finalista
Oskar Bujacz – finalista
Olga Lysko - finalistka

Konkurs Przedmiotowy z matematyki dla szkół gimnazjalnych
Agata Dziwok – laureatka
Maja Dziwok – laureatka
Piotr Matusiak - laureat

Międzynarodowy Konkursu Kangur Matematyczny 2016
Kategoria Beniamin
Tomasz Wudkowski – wynik bardzo dobry
Kategoria Junior
Maja Dziwok – wynik bardzo dobry
Piotr Matusiak – wynik bardzo dobry

Międzynarodowe Zawody Matematyczne Nàboj 2016
Kategoria Seniorzy – 2 miejsce w Katowicach, 37 miejsce w kraju
Oskar Bujacz, Michał Kobielski, Olga Lysko , Waldemar Kerner, Wojciech Matusiak
Kategoria Juniorzy – 2 miejsce w Katowicach, 45 miejsce w kraju
Agata Dziwok, Maja Dziwok, Aleksander Buszydlik , Hubert Jabłoński, Piotr Matusiak

Miejski Konkurs „Mistrz Matematyki”
Aleksandra Zawadzka - finalistka