Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
GIMNAZJUM NR 24 Z JĘZYKIEM NAUCZANIA FRANCUSKIM
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

ROK SZKOLNY 2016/2017


Stypendium Prezesa Rady Ministrów                                                                                                    

Wasilewski Igor

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej

Matusiak Wojciech
Goleniowski Paweł


Laureaci Olimpiad Przedmiotowych

Kufeld Kornelia - laureatka (6 miejsce) IV Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym
Nawrot Michał - laureat (15 miejsce) LVIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Oczkowicz Aleksandra - laureatka (18 miejsce) XL Olimpiady Języka Francuskiego
Stępień Kacper - laureat (26 miejsce) I Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
Swat Weronika - laureatka (18 miejsce) I Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności


Finaliści Olimpiad Przedmiotowych

Jędrzejewska Katarzyna - finalistka XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej
Niemiec Daniel - finalista XL Olimpiady Języka Francuskiego
Przybyło Michalina - finalistka XL Olimpiady Języka Francuskiego
Szołtysek Paweł - finalista XL Olimpiady Języka Francuskiego


Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Baranowska Maja - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Borówka Karolina - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Charles Artur - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Chmura Zofia - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Czarnota Mikołaj - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
Czuk Aleksandra - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Gregorczyk Maria - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Gutierrez-Bartoszewski Marcel - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Jaguś Weronika - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Jastrzębska Marta - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Kania Martyna - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Kokoszka Wiktoria - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Krowiak Aleksandra - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Leśniewski Michał - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
Matlak Paulina - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Matras Oliwia - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Miecznikowska Ida - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Mika Magdalena - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Modrzewska Emilia - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki
Paluch Michał - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
Perzyńska Zofia - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Przewoźnik Hanna - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Ruta Agnieszka - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Smorzewska Iga - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Szlęzak Ewelina - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Tarnawski Maciej - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Wdowiak Wiktoria - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Wites Zuzanna - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Wróbelska Emilia - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
Wróbelska Emilia - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego


Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych


Anisienia Daria - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Barszczewski Konrad - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Barszczewski Konrad - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie
Bestrzyńska Marta - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Biesiada Barbara - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Chmielowiec Filip - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Czuk Aleksandra - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie
Drabek Lorien - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Dziadek Aleksandra - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Jędrusik Anna - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Kobiela Zuzanna - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Korszeń Julia - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Leśniewski Michał - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Matras Oliwia - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
Mroczka Mikołaj - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Ruta Agnieszka - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
Szczepan Alina - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Szlęzak Ewelina - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie
Wójcik Justyna - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego
Ziaja Łukasz - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego


Debaty Oxfordzkie

Finaliści V Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu
1 miejsce i Tytuł Mistrzów Polski w I edycji krakowskiego turnieju "Między Wschodem a Zachodem"
1 miejsce w II Katowickim Turnieju Debat Oksfordzkich


Osiągnięcia sportowe

2 miejsce drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Katowic w Lekkoatletyce Szkół Ponadgimnazjalnych
1 miejsce drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Katowic w Koszykówce Szkół Ponadgimnazjalnych
5 miejsce drużyny chłopców w Mistrzostwach Katowic w Koszykówce Szkół Ponadgimnazjalnych
1 miejsce drużyny dziewcząt w koszykówce w Turnieju o Puchar Dyrektora X LO
4 miejsce drużyny dziewcząt w  Mistrzostwach Katowic w Siatkówce Szkół Ponadgimnazjalnych
4 miejsce drużyny w Mistrzostwach Katowic w Narciarstwie Alpejskim Szkół Ponadgimnazjalnych
2 miejsce drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Katowic w Pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych
2 miejsce drużyny dziewcząt w sztafecie w Mistrzostwach Katowic w Pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych
1 miejsce drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Katowic w Tenisie Stołowym Szkół Ponadgimnazjalnych
1 miejsce drużyny dziewcząt w zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Licealiady w Tenisie Stołowym
2 miejsce drużyny dziewcząt w zawodach Półfinałowych Wojewódzkiej Licealiady w Tenisie Stołowym
3 miejsce drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Katowic w Koszykówce Szkół Gimnazjalnych
2 miejsce drużyny w Mistrzostwach Katowic w Narciarstwie Alpejskim Szkół Gimnazjalnych
4 miejsce drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Katowic w Pływaniu Szkół Gimnazjalnych
5 miejsce drużyny chłopców w Mistrzostwach Katowic w Pływaniu Szkół Gimnazjalnych
Mysłowiecka Laura - 2 miejsce w biegu na 800 m w Mistrzostwach Katowic w Lekkoatletyce Szkół Ponadgimnazjalnych
Stanek Weronika - 3 miejsce w biegu na 400 m w Mistrzostwach Katowic w Lekkoatletyce Szkół Ponadgimnazjalnych
Ławniczak Wiktoria - 3 miejsce w skoku w dal w Mistrzostwach Katowic w Lekkoatletyce Szkół Ponadgimnazjalnych
Małecka Maria - 3 miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Katowic w Narciarstwie Alpejskim Szkół Ponadgimnazjalnych

Wojciechowska Klaudia - 3 miejsce na 100 m s. dowolnym Mistrzostwach Katowic w Pływaniu Szkół Ponadgimnazjalnych
Piątek Marta - 3 miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Katowic w Narciarstwie Alpejskim Szkół Gimnazjalnych

Wites Zuzanna - 2 miejsce na 100 m s. grzbietowym w Mistrzostwach Katowic w Pływaniu Szkół Gimnazjalnych
Wróbelska Emilia - 3 miejsce na 50 m s. grzbietowym w Mistrzostwach Katowic w Pływaniu Szkół Gimnazjalnych
Wudkowski Tomasz - 3 miejsce na 100 m s. klasycznym w Mistrzostwach Katowic w Pływaniu Szkół Gimnazjalnych