Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

TKŚ

Projekt - Tydzień Kultury Śląska


Tydzień Kultury Śląska to najważniejszy projekt przygotowywany przez klasy medialno-prawne. Jego początki sięgają lat 90. XX wieku, kiedy to prof. Małgorzata Kidybińska zaczynała tworzyć klasę o profilu dziennikarskim.
W roku szkolnym 2016/2017 obchodziliśmy już XXIII TKŚ tym razem pod hasłem "Medialny Śląsk". Co roku hasło jest inne, bo inny jest obszar naszych zainteresowań. Jednak cel pozostaje niezmienny - poznanie kultury regionu, z którego się wywodzimy. W związku z tym rokrocznie organizowane są różnego rodzaju wyjścia, spotkania, warsztaty.
Stałymi punktami na mapie naszego Tygodnia Kultury Śląska stały się m.in. wycieczka do Koszęcina (siedziby zespołu Śląsk), debaty, konkurs filmowy 48 h, wizyta w Radio Katowice, w TV Silesia, lekcje historyczne w IPN-ie, warsztaty w Muzeum Śląskim. To oczywiście tylko niektóre z zajęć proponowanych uczniom w ramach TKŚ-u. Ostatniego dnia mają miejsce potyczki dziennikarskie, które budzą największe emocje wśród uczniów. Trzy klasy w różnego rodzaju konkursach rywalizują o tytuł najlepszej!

Szkolni koordynatorzy projektu: Aneta Stasikowska, Małgorzata Kidybińska