Zespół szkół
ogólnokształcących nr I
im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach
powiększ kontrast
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
Od lat
jedna z najlepszych
szkół w województwie

WYMIANA ARTYSTYCZNA REUNION

Projekt - wymiana artystyczna na wyspę Réunion
 

Projekt artystycznej wymiany z francuska wyspą Réunion położoną na Oceanie Indyjskim należy do najbardziej egzotycznych! Sama podróż jest długa, a wysiadając z samolotu, każdy ma wrażenie, że znalazł się w innym świecie! Ten wyjazd jest organizowany wspólnie z zaprzyjaźnioną szkołą - Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

Celem tego projektu jest rozwijanie umiejętności językowych i pozajęzykowych u naszych uczniów, wzmacnianie pasji muzycznych i wokalnych oraz umiejętności pokonywania stresu.


Pierwsza wizyta młodzieży z Réunion miała miejsce w maju 2014 roku. Nasi uczniowie będąc po raz pierwszy  na wyspie w czerwcu 2015 roku przygotowali spektakl słowno-muzyczny "Chaja&Edith", który bardzo spodobał się francuskiej publiczności.
Po raz drugi nasi uczniowie mieli okazję wyjechać w niezwykłą podróż na wyspę Réunion w listopadzie 2016 roku. Tym razem wspólnie przygotowany został spektakl "Suite des années trente", który przeniósł reuniońską publiczność w klimaty polskich piosenek lat 30-tych. Egzotyczna, wspaniała wyspa i cudowni, życzliwi ludzie!

Szkolny koordynator projektu: Jean-Claude Hauptmann