Niemożliwe stało się możliwe. Trójka uczniów naszej szkoły Teodor Madaj i Tymoteusz Borowiec z klasy 3e oraz Łukasz Przybyłowicz z klasy 3d podjęli wyzwanie i jako drużyna wzięli udział w VII edycji Europejskiego Konkursu Statystycznego. Z ponad 400 drużyn z Polski wyłoniono pięć najlepszych, nasza drużyna KOPERNIK znalazła się na drugim miejscu w kraju! Zadania, z którymi musieli się zmierzyć były arcytrudne. Najpierw walczyli z testami, co wymagało zrozumienia pojęć statystycznych oraz zdolności wyszukiwania oficjalnych danych. Po pomyślnym przejściu tego etapu nasi śmiałkowie otrzymali bazę danych zawierającą zestaw informacji dotyczących wskaźników cen towarów i usług konsumpcyjnych oraz średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2023r. Zadaniem naszej drużyny było wsparcie właściciela wybranego przez Nich punktu gastronomicznego w podjęciu decyzji o zmianie cen sprzedawanych w tym punkcie wyrobów, w oparciu o zmiany cen w 2023 roku wybranych towarów i usług niezbędnych właścicielowi w prowadzeniu jego działalności. Przeprowadzili analizę udostępnionych zbiorów danych, przygotowali prezentację z efektem WOW i tak znaleźli się w europejskim etapie! Teraz muszą przygotować 130 sekundowy film na temat: Kiedyś było lepiej… Prawda czy fałsz? Panowie, serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy za Was kciuki w ostatnim etapie!