Wielki sukces naszych uczennic w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego!
Z ogromną radością informujemy o spektakularnym sukcesie naszych reprezentantek w Ogólnopolskim Konkursie Pisarskim „Ich bin online – also bin ich? Mein Alltag in digitaler Wirklichkeit des 21. Jahrhunderts” organizowanym przez Instytut Językoznawstwa i Instytut Nauk o Literaturze Uniwersytetu Opolskiego. Konkurs wymagał od uczestników stworzenia twórczej wypowiedzi pisemnej w języku niemieckim, poruszającej problematykę życia w sieci i wpływu mediów społecznościowych na naszą tożsamość. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród odbyło się w wyjątkowej oprawie – w murach Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego. Nasze uczennice zdominowały podium, wykazując się nie tylko biegłością językową, ale i trafną analizą współczesnego świata cyfrowego. Laura Tucholska (3c) zajęła I miejsce, Anna Ficek (4c) zajęła II miejsce, a Laura Wilk (1d) otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy laureatkom! Życzymy dalszych sukcesów i niesłabnącej pasji do nauki języka niemieckiego!